Kontaktujte nás: +420 608842989 | ordinace@plicni-orlova.cz

PRIVÁTNÍ PLICNÍ AMBULANCE

Orlová

 

covid 3R.JPG
 


covid priznaky.JPG

  


NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ JE ZÁKLADNÍ KROK EFEKTIVNÍ OCHRANY PŘED INFEKCÍ COVID-19

 

Výbor České pneumologické a ftizeologické společnosti považuje nošení respirátorů za základní krok efektivní ochrany před infekcí SARS-CoV-2 (Covid-19) při pobytu osob ve vnitřních prostorách (dle doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR).

Naléhání ze strany pacientů nebo jejich příbuzných k vydání "lékařského doporučení" k nenošení respirátorů u pacientů a navíc ještě neočkovaných, považujeme za hazard, který je může ohrozit na životě.

Pokud jde o osobu s chronickou pneumopatii, kontrolovanou adekvátní léčbou (např. bronchiální astma) a s dobrými ventilačními funkcemi, nevidíme žádný důvod k doporučení nenosit respirátor. 

Jedinou výjimkou jsou případy nemocných s těžkým poškozením plicních funkcí (pacienti na domácí léčbě kyslíkem) a po plné vakcinaci, zde výbor ČPFS doporučuje alternativní použití chirurgických roušek (pro upřesnění - ve vnitřních prostorách).


Výbor České pneumologické a ftizeologické společnosti ČLS JEP,
15. 11. 2021

 
 

OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 (1., 2., 3. a další dávky)

 

Vřele doporučujeme u všech našich dispenzarizovaných pacientů, s důrazem na těžce nemocné, jako prevenci před těžkým průběhem až úmrtím na Covid-19.

Zdravotnický personál plicní ambulance je plně naočkován dle aktuálních doporučení Ministerstva zdravotnictví.Očkování

 


  
ReHabilitace u POSTcovidZákladní pilíř léčby nemocných po prodělání infekce Covid-19 je rehabilitace!


https://telovychova.fnol.cz